COMISII, SUBCOMISII, RESPONSABILI

AN SCOLAR 2014-2015

 

 

1. CONSILIUL DE ADMINISTRATIE

a. reprezentanti cadre didactice

– presedinte: KEREKES  MIHAELA

– reprezentant cadre didactice : Fejer Aniko

– reprezentant cadre didactice : Butcaru Felix      

– reprezentant cadre didactice : Csiki Ildiko – consilier educativ

– reprezentant cadre didactice : Fodor Cristina – profesor, reprezentant structura Purcareni

– reprezentant cadre didactice : Andrasi Ioana – educatoare,coordonator structuri gradinite rromi

b. reprezentant primar

 – Muntean Ioan – secretar Consiliul Local

c. reprezentanti parinti                                                     

 – Sumanschi Loredana – comitetul de parinti  strucutura Purcareni

 – Creanga Maria – comitetul de parinti structura Zizin

 – Ganea Maria – comitetul de parinti structura Tarlungeni

d.reprezentanti Consiliul Local

– Soana Ligia

– Balint Albert

– Muscalu Vasile

Lider sindicat, cu rol de observator – Andrasi Andrei

 

 

 

2. CONSILIER PROGRAME SI PROIECTE EDUCATIVE

– CSIKI ILDIKO – prof. invatamant primar        

 

 

 

3. CONSILIUL PENTRU CURRICULUM

– presedinte: BUTCARU FELIX– director adj.

– Csiki Ildiko – consilier programe si proiecte educative

– Beschea Ilona, Geczi Adina – aria curriculara “Invatatori”

– Dascalu Alina – aria curriculara “Limba si Comunicare”

– Fodor Cristina– aria curriculara “Matematica si stiinte”

– Aranyosi Cristina– aria curriculara “Om si societate”

– Dinu Maria – aria curriculara “Educatii”

 

 

 

4. COMISIA METODICA “EDUCATOARE”

– NIKA AGOTA- responsabil, educatoare gradinita Zizin-sectie maghiara

– ANDRASI IOANA- responsabil structuri gradinite rromi

– Voicu Adriana -– educatoare gradinita rromi Tarlungeni

– Popa Kajcsa Henrietta – educatoare gradinita rromi Zizin

– Gyerko Maria – educatoare gradinita Tarlungeni-sectie romana

– Csiki Magdalena – educatoare gradinita Tarlungeni-sectie maghiara

– Zaharia Magdalena – educatoare gradinita Purcareni-sectie romana

– Csabai Agnes – educatoare gradinita Purcareni-sectie maghiara

– Goicea Catalina – educatoare gradinita Zizin-sectie romana

– Rosu Cristina-educatoare gradinita Zizin comunitate rromi

 

5. COMISIA METODICA “INVATATORI”

BESCHEA ILONA- responsabil, invatatoare Tarlungeni

– GECZI ADINAresponsabil, invatatoare Purcareni

– Lupu Jenica – invatatoare Tarlungeni

– Csiki Ildiko – invatatoare Tarlungeni

– Danes Andreea – invatatoare Tarlungeni

– Buna Karoly – invatator Zizin

– Coconea Cosmin – invatator Zizin

– Brujan Jenica – invatatoare Zizin

– Rosu Cristina  – invatatoare Zizin

– Stan Madalina – invatatoare Zizin

– Gavrila Ioana – invatatoare Zizin

– Sutu Bianca – invatatoare Zizin

– Creanga Maria — invatatoare Zizin

– Fejer Aniko – invatatoare s.magh.

– Szitas Anemarie – invatatoare s.magh.

– Scanteie Anca – invatatoare Purcareni

– Condurache Margareta – invatatoare Purcareni

– Serban Cosmina – invatatoare Purcareni

 

6. COMISIA METODICA “LIMBA SI COMUNICARE”

– DASCALU  ALINA – responsabil

– Toma Ioana – responsabil adj. structura Zizin

– Gheorghe Gabriela  – responsabil adj. Tarlungeni

– Lemheny Elemer – responsabil adj. sectia maghiara

– toti profesorii de Limba Romana, Limba Materna, Limbi Moderne (Vintila Ioana-Lb. Romana, Donea Cornel-Lb. Romana, Peto Ildiko-Lb. Germana, Calburean Nicoleta-Lb. Franceza, Stan Alexandra-Lb.Engleza, Dumitriu Anca-Lb.Franceza, Pista Crina-Lb. Rromani, Raea Elena-Lb. Rromani, Ionita Paula-Lb. Engleza)

 

 

 

7. COMISIA METODICA “MATEMATICA SI  STIINTE”

– FODOR CRISTINA – responsabil

– Munteanu George- responsabil adj.structura Zizin

– Mikes Jakab Csaba – responsabil adj. s.magh.

– Pacurar Lucian – responsabil adj.sc.Tarlungeni

– toti profesorii de Matematica, Informatica, Fizica, Chimie, Biologie (Raicu Mihaela-Matematica, Tomos Izabella-Matematica, Matei Laurentiu-Matematica, Balaceanu Sorin-Matematica-Fizica, Manila Elena-Informatica, Stratulat Andreea-Informatica, Balint Hajnalka-Fizica, Olaru Adriana-Fizica, Barjovanu Anca-Chimie, David Eva-Biologie, Diaconu Laura-Biologie)

 

8. COMISIA METODICA “OM SI SOCIETATE”

– ARANYOSI CRISTINA– responsabil

– Craciun Laurentiu – responsabil adj.sc.Tarlungeni

– Jercan Cosmin – responsabil adj. structura Zizin

– Krizbai Melinda – responsabil adj.s.magh.

– toti profesorii de istorie, geografie, cultura civica, religie (Danila Sonia-Istorie, Butcaru Felix-Istorie-Geografie, Vidrascu Alexandru-Istorie, Bartha Judit-Istorie si traditii maghiare-Cultura Civica, Stan Cristina-Cultura Civica, Moise Daniel-Cultura Civica, Kerekes Gabriella-Geografie, Aliz Gabriella-Religie, Pintilie Ciprian-Religie)

 

9.COMISIA METODICA “EDUCATII”

– DINU MARIA – responsabil

– Coc Sorin -responsabil adj.structura Purcareni si s.magh.

– Brujan Sergiu – responsabil adj. structura Zizin

– Sima Cristina- responsabil adj. sc. Tarlungeni

– toti profesorii de educatie tehnologica, educatie fizica si sport, educatie muzicala, educatie plastica (Stanca Manuela-Ed. Tehnologica, Mihalcea Elena-Ed. Muzicala, Tascianu Alexandru-Ed. Fizica, Rusen Liviu-Ed. Fizica, Tatarciuc Vasile-Ed. Fizica, Kiss Tunde-Ed. Tehnologica)

 

10. COMISIA DIRIGINTILOR

– CSIKI ILDIKO – responsabil

– Peto Ildiko – responsabil adjunct s.magh.

– Toma Ioana – responsabil adjunct structura Zizin

– Fodor Cristina – responsabil adjunct structura Purcareni

– toti invatatorii si dirigintii din structurile Scolii Gimnaziale Tarlungeni

 

 

11. SECRETAR CONSILIUL DE ADMINISTRATIE

– Fejer Aniko

 

 

12. SECRETAR CONSILIUL DE PROFESORAL

– Dascalu Alina

 

13. COMISIA DE EVALUARE SI ASIGURARE A CALITATII  IN INVATAMANT

– Butcaru Felix– responsabil, director adjunct

– membri: Pacurar Lucian, Mikes Jakab Csaba, Kiss Tunde

 

14. COMISIA DE EXAMENE PT. TESTARI/EVALUARI, CORIGENTE, AMANARI MEDICALE

– BUTCARU FELIX- responsabil

– Fejer Aniko- responsabil adjunct

– membri: Buna Karoly, Serban Cosmina, Fodor Cristina, Toma Ioana

 

15. COMISIA DE ORGANIZARE SI DESFASURARE A  EVALUARII NATIONALE LA CLASA A VIII A

– responsabil – KEREKES MIHAELA

– persoana de contact – Pacurar Lucian

– membri: Fejer Aniko, Jercan Cosmin, Butcaru Felix

– asistenti: Brujan Sergiu, Raea Elena, Tascianu Alexandru, Andrasi Ioana, Tatarciuc Vasile, Kiss Tunde, Dinu Maria, Peto Ildiko, Andrasi Andrei, Moise Daniel 

 

16. COMISIA DE ADMITERE IN INVATAMANTUL LICEAL SI PROFESIONAL DE STAT

 -presedinte: BUTCARU FELIX

-secretar: Sumanschi Loredana

-membri: Craciun Laurentiu, Balaceanu Sorin, Lemheny Elemer, Coc Sorin, Toma Ioana, Munteanu George

 

17. COMISIA DE DEZVOLTARE PROFESIONALA SI  FORMARE CONTINUA

– FEJER ANIKO- responsabil

– Fodor Cristina- responsabili adjunct

– Sandru Maria – secretar

 

18. COMISIA DE MONITORIZARE A NOTARII  RITMICE

– KEREKES MIHAELA –  responsabil

– Butcaru Felix, Fejer Aniko, Fodor Cristina, Andrasi Ioana – responsabil adjunct

– toate cadrele didactice

 

 

 

19. COMISIA DE URMARIRE A FRECVENTEI SCOLARE SI A PREVENIRII

 ABANDONULUI SCOLAR

– KEREKES  MIHAELA, BUTCARU FELIX – responsabil

– Andrasi Ioana- responsabil adjunct

– Balaceanu Sorin-responsabil adjunct

– Iovita Carmen (mediator), Gandac George (mediator)

 

20. COMISIA DE DISCIPLINA SCOLARA privind abaterile disciplinare ale cadrelor didactice si personalului didactic auxiliar si nedidactic

– KEREKES  MIHAELA – responsabil

– Butcaru Felix, Fejer Aniko – responsabili adjunct

– Andrasi Ioana, Jercan Cosmin – membri 

 

21. COMISIA DE DISCIPLINA SCOLARA privind abaterile disciplinare ale elevilor

– KEREKES  MIHAELA – responsabil

– Fejer Aniko – responsabil adjunct

– Butcaru Felix – responabil adjunct

– toti invatatorii si dirigintii, mediatorii scolari, presedinte comitet parinti-membrii

 

22. COMISIA DE VERIFICARE SI DEPOZITARE A DOCUMENTELOR

      SCOLARE

– KEREKES  MIHAELA-responsabil

– Butcaru Felix-structura Zizin, Fejer Aniko – sectia magh., Fodor Cristina-structura Purcareni – responsabili adjunct

– servicul secretariat:Sumanschi Loredana, Sandru Maria

 

23. COMISIA DE INVENTAR

– KEREKES MIHAELA-responsabil

– Punga  Constantin– responsabil adjunct, administrator

– Sandru Bianca, Vidrascu Alexandru, Andrasi Ioana – membri

– Slabu Florica – contabil si serviciul secretariat

 

24. COMISIA PENTRU SERVICIUL PE SCOALA

– PACURAR LUCIAN, ANDRASI ANDREI- responsabili

– Jercan Cosmin-structura Zizin, Fodor Cristina-structura Purcareni, Mikes-Jakab Csaba-sectia magh. – responsabili adjunct

 

 

 

 

25. COMISIA PENTRU RECENSAMANT SCOLAR

– responsabil: ANDRASI IOANA

– responsabili adjunct: FEJER ANIKO, BUTCARU FELIX, FODOR CRISTINA

– mediatorii scolari: Iovita Carmen, Gandac George (mediatori scolari)

– toate educatoarele si invatorii de pe raza comunei

 

 

26. COMISIA DE ACORDARE A BURSELOR SCOLARE SI A ALTOR FORME

      DE SPRIJIN MATERIAL

– KEREKES  MIHAELA – responsabil

– Andrasi Ioana – responsabil adjunct

– Sumanschi Loredana – secretar scoala

– Slabu Florica – contabil

 

27. COMISIA PSI, PROTECTIA MUNCII, EDUCATIE RUTIERA, EDUCATIE

      SANITARA

– PACURAR LUCIAN – responsabil

– Punga Constantin – responsabil adj., administrator

– Jercan Cosmin – responsabil adjunct

– Coc Sorin – responsabil adjunct

– Mikes-Jakab Csaba- responsabil adjunct

– membri: Gandac Gabriel, Szekely Gyorgy, Mocanu Traian, Pal Stefan, Vajda Andrei, Tohaneanu Sorin

 

28. COMISIA CARE VIZEAZA COMBATEREA VIOLENTEI SI CRESTEREA SIGURANTEI  IN SCOALA

– KEREKES MIHAELA- responsabil

– Butcaru Felix – responsabil adjunct

– Fejer Aniko- responsabil adjunct

– Muntean Ioan – secretar Primarie, membru C.A.

– Valcu Laurentiu- reprezentant Politie

 

29. COMISIA ELEVILOR CU CERINTE EDUCATIONALE SPECIALE (CES)

– responsabil: BESCHEA ILONA

 

30. COMISIA PENTRU ESTETICA SCOLII

– CREANGA MARIA – responsabil

– Geczi Adina, Raea Elena, Csiki Ildiko – responsabili adjunct

 

 

 

 

31. COMISIA PENTRU ACTIVITATI  RECREATIVE, TURISTICE, SPORTIVE

– TASCIANU ALEXANDRU – responsabil

– Rusen Liviu – responsabil adjunct

– Coc Sorin – responsabil adjunct

– Craciun Laurentiu – responsabil adjunct

 

32. COMISIA DE FESTIVITATI SCOLARE

– VIDRASCU ALEXANDRU – responsabil

– Stan Madalina – responsabil adjunct

– Serban Cosmina – responsabil adjunct

– Lupu Jenica- responsabil adjunct

– Szitas Anemarie-responsabil adjunct

 

33. COMISIA PENTRU ORARUL SCOLII

– FODOR CRISTINA, MIKES-JAKAB CSABA – responsabili

– educatoare, invatatoare, diriginti – responsabili adjunct

 

34. COMISIA PENTRU BIBLIOTECA SI CARTE SCOLARA

– SANDRU BIANCA – responsabil

– Vidrascu Alexandru – responsabil adjunct

– Lemhenyi Elemer – responsabil adjunct

– Dascalu Alina – responsabil adjunct

 

35. COMISIA PRIVIND BAZA DE DATE SI INFORMATIZARE

– SUMANSCHI LOREDANA – responsabil

– Mikes Jakab Csaba – responsabil adjunct

– Munteanu George – responsabil adjunct

– Pacurar Lucian – responsabil adjunct

 

36. COMISIA DE INTOCMIRE A PROIECTELOR DE DEZVOLTARE SI PARTENERIAT SI ASIGURARE A SUSTENABILITATII PROIECTELOR

– KEREKES  MIHAELA – responsabil

– Mihalache Ioana – responsabil adjunct

– Butcaru Felix –  responsabil adjunct

– Szasz Diana – responsabil adjunct

– membri: Muntean Ioan, Szasz Marton – reprezentanti Consiliul Local

 

37. COMISIA PENTRU ORGANIZAREA ACTIVITATILOR EXTRASCOLARE

– CSIKI ILDIKO – responsabil, consilier pe proiecte si programe educative

– Bartha Judit – responsabil adjunct sectia magh.

– Sutu Bianca – responsabil structura Zizin

– Scanteie Anca – responsabil structura Purcareni

– Craciun Laurentiu – responsabil Tarlungeni

38. COMISIA DE APLICARE A LEGII NR. 269/2004 PRIVIND AJUTORUL FINANCIAR IN VEDEREA ACHIZITIONARII DE CALCULATOARE

– presedinte: KEREKES  MIHAELA, director

– cadru didactic responsabil: BUTCARU FELIX, membru

– secretarele unitatii: Sandru Mariana, Sumanschi Loredana – membri

– contabilul unitatii: Slabu Florica – membru

 

39. COMISIA PENTRU CIRCULATIA INFORMATIEI

– presedinte: KEREKES MIHAELA, director

– responsabili adjunct: BUTCARU FELIX-structura Zizin, FEJER ANIKO-sectia magh., FODOR CRISTINA – structura Purcareni, ANDRASI IOANA – gradinite comuna

 

40.COMISIA DE VERIFICARE A CATALOAGELOR

-responsabil:KEREKES  MIHAELA, director

-responsabili adjunct: FEJER ANIKO-sectia magh.,BUTCARU FELIX-structura Zizin, FODOR CRISTINA- structura Purcareni

-serviciul secretariat

-toti invatatorii si dirigintii

 

41.COMISIA DE VERIFICARE A CONDICII DE PREZENTA

-responsabil: KEREKES  MIHAELA, director

-responsabili adjunct: FEJER ANIKO-sectia magh., BUTCARU FELIX-structura Zizin, FODOR CRISTINA- structura Purcareni

-serviciul secretariat

 

42.COMISIA PENTRU CONCURSURI SI OLIMPIADE SCOLARE

– responsabil:FODOR CRISTINA

– responsabil adjunct:Fejer Aniko

– membri: Danila Sonia, Bartha Judit

 

43.COMISIA DE ELABORARE A REVISTEI SCOLII

– responsabil: CALBUREAN NICOLETA

-responsabili adjunct: Donea Cornel, Ionita Paula, Aliz Gabriella

-membri: Danila Sonia, Aranyosi Cristina, Pintilie Cosmin, Vintila Ioana

 

44.COMISIA DE INSCRIERE PENTRU PROGRAMUL A DOUA SANSA-secundar inferior

-presedinte: KEREKES  MIHAELA

-secretar: Sandru Maria, secretar sef

-membri:prof. Pacurar Lucian, prof. Andrasi Ioana, mediator scolar Iovita Carmen